Big Shots Raleigh Invitational 2 All-Stars/Recap

17U Boys

Co-Champions: Team Wall Elite 17U and Team Wall Gold 16

17U Boys CEBA 2019 1 Michael Savarino 2019 6’1 G Durham Academy
17U Boys Fayetteville Spurs 0 David Campbell 2019 6’1′ G Purnell Swett High School
17U Boys Rocky Mount Mavericks 0 Javeon Jones 2018 6’1 CG Rocky Mount Senior High
17U Boys Spectrum Ron Clary Powered By Big Shots 10 Malcolm Firebaugh 2019 5’11 CG Salem High School
17U Boys Spectrum Ron Clary Powered By Big Shots 0 Jared La Treill 2020 6’ 3 SG North Cross School
17U Boys Team Loaded North Carolina 16U 10 Ja Harvey 2020 6’5 G
17U Boys Team Loaded North Carolina 16U 7 Omarion Jay 2020 6’8 F
17U Boys Team Loaded North Carolina 16U 12 Dean Reiber 2020 6’9 C
17U Boys Team Loaded North Carolina 16U 5 Shakeel Moore 2020 6’0 PG
17U Boys Team Wall Dreamville 4 Matt McIntyre
17U Boys Team Wall Dreamville 5 Keonte Bradley
17U Boys Team Wall Dreamville 13 Cam McNeil
17U Boys Team Wall Gold 16 15 MJ Rice 2022 6’5 G Durham Academy
17U Boys Team Wall Gold 16 3 Jaden Seymour 2020 6’8 W Northside Christian
17U Boys Team Wall Gold 16 2 Sean Sims 2020 6’3 PG Southern Durham
17U Boys Team Wall Southeast 12 Joel Pettiford 2019
17U Boys Tri County Thunder Elite 11 Marcus Harrison 2019 5’11 SG Southern Vance High School
17U Boys Tristars-Team Roper, Jr. 10 Dominique Johnson 2018 6’3 SG Rolesville
17U Boys DH2B 10 Jakir Hampton
17U Boys DH2B 11 Keshawn Marshall
17U Boys Team Wall Elite 3 DJ Robertson 2019
17U Boys Team Wall Elite 5 El Ellis 2019
17U Boys Team Wall Elite 20 Jamal King 2019
17U Boys Team Wall Elite 33 Jake Van Der Heijdan 2019
17U Boys Team Wall Elite 42 Deandre Wilkins 2019
17U Boys Team Wall Southeast 4 Jalen Joiner 2020 6’4

16U Boys

Gold Champion: Team Wall Big East Grassroots 16U

Runner Up: TriStars-Team Roper, Sr.

16U Boys Next Level Ballers 23 Antoine Carter 2020
16U Boys Next Level Ballers 3 DeShawn Goodwyn 2020
16U Boys Next Level Ballers 0 Isiah Goodwyn 2020
16U Boys Team Thunder 4 CJ McRae
16U Boys Team Thunder 10 Emonta Smith
16U Boys Team Wall Big East grassroots 16U 3 Creighton Lebo 2020 6’2 CG Greenville Rose
16U Boys TriStars- Team Roper, Sr. 2 Anthony McCoy 2020 6’5 SF/PF Broughton
16U Boys BB4L Warriors 12 Parth Patel 2020 5’10 G Great Mills High School
16U Boys Team Wall Big East grassroots 16U 6 Jay Hickman 10 6’2 CG Terry Sanford
16U Boys TriStars- Team Roper, Sr. 32 Michael Davisson 2020 5’11 CG Davisson Academy

15U Boys

Gold Champion: Team Wall Elite 15U

Runner Up: Team Wall S0utheast

15U Boys Spectrum Elite 2021 Powered by Big Shots 21 Lewis Ramsey 2021 6’1 CG Salem High School
15U Boys Spectrum Elite 2021 Powered by Big Shots 34 Tanner Selkirk 2021 6’2 SF/PF Lord Botetourt High School
15U Boys Team Wall Big East 2021 24 Kellen Ballou 2021 5’11 G Northwood Temple Academy
15U Boys Team Wall Big East 2021 15 Logan Hubbard 2021 6’0 G
15U Boys Team Wall Elite 15 3 Rodney Ellis 2021
15U Boys Team Wall Elite 1530 Eric Van Der Heijden 2021
15U Boys Team Wall Elite 15 10 Asa White 2021
15U Boys Team Wall Southeast 24 TJ Sanders 2021 6’4 F
15U Boys Tri County Thunder Elite 1 Javonte Waverly 2021 6’0 CG Henderson Collegiate
15U Boys WCBA 2021 Blue 16 David Lynam 2021 6’5 G/F Franklin Academy
15U Boys WCBA 2021 Blue 22 Harper Strickland 2021 6’5 G/F Wakefield High
15U Boys Team Wall Big East 2021 6 JJ Murray 2021 5’10 G Eastern Wayne
15U Boys Team Wall Elite 15 24 Cinque Lemon 2021
15U Boys Team Wall Elite 15 15 MJ Rice 2021
15U Team Wall Southeast 24 Tj Sanders 2021 6’5

14U Boys

Gold Champion: Team Loaded NC 2022

Runner Up: NC Red Storm 2022

14U Boys Big Shots Elite SC Red 2022 0 Grant Epps 2022 6’0 G/F Darlington Middle
14U Boys Big Shots Elite SC Red 2022 15 Mark Frasier 2022 6’0 F Sneed Middle
14U Boys Big Shots Elite SC Red 2022 11 Brian Richardson 2021 5’4 G Darlington Middle
14U Boys DH2B 14U 0 Antwan Wilson 2022 6’2 PG Wicomico Middle School
14U Boys NC Red Storm 2022 3 Evan Ashe 2022 5’9 SG Wake Forest MS
14U Boys NC Red Storm 2022 11 Chris Brandon 2022 6’1 SF Ligon MS
14U Boys NC Red Storm 2022 5 Silas Demary Jr. 2022 5’10 G East Millbrook MS
14U Boys NC Red Storm 2022 22 RaShaun Robinson 2022 6’2 F East Wake MS
14U Boys NC Red Storm 2022 0 Micah Sumpter 2023 6’1 F East Wake MS
14U Boys Raising Young Men 11 Deontaye Joseph 2022 5’6 SG Hope Middle
14U Boys Raising Young Men 3 Moses Tufts 2022 5’8 SF Ayden
14U Boys Strong Center Jones 5 Sekou Samoura 2021 5’11 Shooting Guard Triangle Math and Science Academy
14U Boys Team Loaded NC 2022 10 Trey Green 2023 5’7 PG Hickory Ridge Middle
14U Boys Team Loaded NC 2022 0 Jeremy Gregory 2022 6’5 PF Carmel Christian
14U Boys Team Loaded NC 2022 14 Luke Bracey 2022 6’4 PF Rock Hill (SC)
14U Boys Team Loaded NC 2022 1 Jacob Newman 2022 5’10 Alexander Graham Middle
14U Boys Team Thunder 12 Jeyvian Tatum 2022 5’10 G St. Pauls Middle
14U Boys Team Wall Big East 8 Jaylen Applewhite 2022 PF
14U Boys Team Wall Big East 7 Albert Brown 2022 SF
14U Boys Team Wall Southeast 0 Devin Gillespie 2022 6’2 G
14U Boys WCBA 2022 10 Bryson Thomas 2022 6’1 C Winston Salem Christian
14U Boys DH2B 14U 32 Tchecy Colas 2022 6’2 G Salisbury Middle School
14U Boys DH2B 14U 23 Jayden Hampton 2022 5’3 G Fifer Middle School
14U Boys Strong Center Jones 3 Micah Jones 2023 5’8 PG Holly Grove Middle School

13U Boys

Gold Champion: Warriors Life Elite

Runner Up: Strong Center

13U Boys Carolina Legends 32 Fisayo Adebimpe 7 5’10 F Carnage Middle School
13U Boys Carolina Legends 14 Garrett Dail 7 5’11 F Leesville Road Middle School
13U Boys Carolina Legends 11 Jordan Vick 6 5’6 G Greenfield School
13U Boys Carolina Legends 10 Cooper Warwick 7 5’6 G Ligon Middle School
13U Boys DH2B 13U 0 Antwan Wilson 2022 6’2 G Wicomico Middle School
13U Boys Savannah Unified 6 AJ Ross G
13U Boys Savannah Unified 20 Malachi Robinson
13U Boys Strong Center U13 34 Jimmy Cook 2023 5’5  SG Holly Grove Middle School
13U Boys Strong Center U13 23 Gabe Jones 2022 5’7 SF Lufkin Middle School
13U Boys Strong Center U13 21 Jaden Stvil 2022 5’5 SG Fuquay Varina Middle School
13U Boys Strong Center U13 35 Sam Streeter 2023 5’10 PF Holly Grove Middle School
13U Boys Warriors Life Elite 3 Devin Crumble 2023 5’1 G Welcome Middle
13U Boys Warriors Life Elite 15 Alex Moye 2024 5’8 F Ayden Middle School
13U Boys Warriors Life Elite 12 Jah Short 2023 5’8 G Farmville Middle
13U Boys Warriors Life Elite 35 Jamir Wright 2023 5’6 F Hope Middle

12U Boys

Gold Champion: Triangle Flight

Runner Up: Team Wall Big East

12U Boys Low Country Elite 3 Montrell Jenkins 2024 5’0 SG Simmons Pinckney
12U Boys Raising Young Men 3 Xzavier Pittman
12U Boys Raising Young Men 5 Jazion Willoughby
12U Boys Team Wall Big East 2 Bryce Cox
12U Boys Team Wall Big East 10 Zavion Oates
12U Boys Triangle Flight 13 Syncere Burnette 2024 5’1 PG Apex Middle School
12U Boys Triangle Flight 3 Caleb Hardy 2024 5’4 SG Neuse Christian Academy
12U Boys Triangle Flight 11 Brandon Ihle 2024 5’7 SF West Lake Midde School
12U Boys Triangle Flight 0 Andrew Neal 2024 5’2 PG Apex Middle School
12U Boys Team Wall Big East 1 Nyquan Smith
12U Boys The Park 24 Jamieke Spruill 2024 4’9 G Harris Road

11U Boys

Gold Champion: WCBA 2025 Blue

Runner Up: Strong Center

11U Boys Team Wall Grassroots 5th 9 Rahkeem Faison
11U Boys DH2B 11U 4 Jaden Small 2024 4’5 G Salisbury Middle School
11U Boys DH2B 11U 3 Zakai Smullen 2024 4’5 G Pemberton Elementary
11U Boys DH2B 11U 0 Marcus Thompson 2024 5’0 G Salisbury Middle School
11U Boys Hampton Hoyas Johnson-Tucker 11 JahBhryant Briggs 2025 G Bassett
11U Boys Hampton Hoyas Johnson-Tucker 2 Jaiden Swindell 2025 5 F Phoenix
11U Boys Strong Center 11u 4 Sam Goode 2025 4’8 SG Fuquay-Varina Elementary School
11U Boys Strong Center 11u 13 David Major 2025 4’5 PG Lincoln Heights Elementary School
11U Boys Strong Center 11u 44 Isaiah Streeter 2026 5’4 PF Herbert Akins Rd Elementary
11U Boys WCBA2025 BLUE 23 Brock Hoggard 2025 G Ravesncroft
11U Boys WCBA2025 BLUE 10 Aiden Smalls 2026 G

10U Boys

Gold Champion: Team Wall 9U

Runner Up: Team Wall Big East

10U Boys Big East Team Wall 9 Nehemiah McNair 4’6 2026 Carver Heights Elementary
10U Boys Big East Team Wall 6 Izeiah Oates 5’0 2026 Eastern Wayne Elementary
10U Boys Big East Team Wall 7 Aadin Banks 5’2 2026 Meadow Lane Elementary
10U Boys DH2B 10U 9 Jason Britingham 2025 4’7 F Pemberton Elementary
10U Boys DH2B 10U 15 Jaren Hudson 2024 4’5 G East Salisbury Elementary

 

Follow Big Shots @BigShotsNation on Twitter and IG

Follow Stephen Rodgers @BigShotsSteve33 on Twitter