Big Shots North Carolina Tip-Off All-Stars/Recap

17U Boys Division
Gold Champion: Big Shots Elite NC 2019
Runner Up: WCBA Elite Blue 2019

17U Boys Big Shots Elite NC 2019 14 Noah Dunn 2019 6’4 CG Greensboro Day School
17U Boys Big Shots Elite NC 2019 4 Drew Greene 2019 6’3 PG Wesleyan Christian Academy
17U Boys Big Shots Elite NC 2019 2/6 Ryan Shaffer 2018 6’5 G Green Hope High School
17U Boys Big Shots Elite NC 2019 23 Daniel Lobach 2019 6’7 G/F Cape Fear Chrstian Academy
17U Boys Bull City Select 0 Xavier Young 2018 5’6 PG Hillside High School
17U Boys Defenders Elite 14 Isaiah Abbott 2018 5’11 G Abbott Christian Academy
17U Boys Franklin County Bulls Elite 3 Nicholas Green 2020 6’2 SG Franklinton High School
17U Boys Garner Road Bulldogs Justin McKoy 2019 6’7 SF Panther Creek
17U Boys Garner Road Bulldogs DJ Horne 2019 6’1 PG
17U Boys Garner Road Bulldogs Shykeim Phillips 2019 6’2 G South Central
17U Boys Garner Road Bulldogs Kadin Shedrick 2019 6’9 PF
17U Boys Juice All Stars Traegen Smith 2019 6’5 SF Wakefield
17U Boys NC Empire 17U 10 Cardel Mitchell 2019 6’3 G Athens Drive High School
17U Boys NC Lakers Elite 0 DJ Thomas 2019 5’7 PG Broughton High School
17U Boys NC Red Storm 17u 22 CK Everette 2020 6’4 Athlete Edenton
17U Boys NC Red Storm 17u 5 Jordan Love 2018 6’5 W Voyager Academy
17U Boys NC Red Storm 17u 12 Ody Oguama 2019 6’9 PF Woodstock Academy
17U Boys RDC Lakers 17u 0 Brandon Arnold 2019 6’7′ F Trinity School of Durham/Chapel Hill
17U Boys RDC Lakers 17u 0 Jayvis Harvey 2019 6’4 SG Southern- Durham, NC
17U Boys SC Ballers Elite 2019 1 Juwan Perdue 2019 6’7 SF Lakewood High
17U Boys Spectrum Ron Clary Powered By Big Shots 25 Jared La Treill 2020 6’ 3 SG North Cross School
17U Boys Team Cobras 23 MacNasa Hughes 2019 6’4 G Washington Academy
17U Boys Team Cobras 21 Ahmad Jeffries 2019 6’4 G Woodstock Academy
17U Boys Team ENC 25 Jeremy Lewis 2019 6’2 F South Central
17U Boys Team Exposure 5 TaShaud Alexander 2020 6’0 PG Enloe High School
17U Boys Team Wallace 0 DeMonte Demore 2018 6’3 G Banneker High
17U Boys Tristars-Team Roper, Jr. 10 Dominique Johnson 2018 6’3 SG Rolesville
17U Boys Virginia Blaze 33 Kasey Draper 2019 6’4 SF Northside
17U Boys Virginia Blaze 23 Lawson Quinn 2019 6’8 F CVHAA
17U Boys WBC Elite 17U 21 Jace McKenney 2019 6’6 G/F South Brunswick
17U Boys WBC Elite 17U 24 Jajuan Carr 2020 6’0 G Heide Trask
17U Boys WCBA Elite Blue 2019 5 Phillip Burwell 2019 6’1 CG Millbrook
17U Boys WCBA Elite Blue 2019 3 Jett Fortuny 2019 6’4 SG Cary
17U Boys WCBA Elite Blue 2019 6 Elijah Shabazz 2019 6’5 G/F Wakefield

16U Boys Division
Gold Champion: The Dream VA Big Shots Elite “Dip”
Runner Up: Garner Bulldogs-West 10th Grade

16U Boys 910 Vengeance 33 Quincy Martin 2020 6’6 SF Northside High School
16U Boys Big Shots Elite NC 2020 5 Jason Reid 2020 6’0 PG Cardinal Gibbons
16U Boys Big Shots Elite NC 2020 30 Nick Farrarm2022 6’7 F Apex Friendship
16U Boys Big Shots Elite SC 23 Damari Ladson 2020 6’4 PF/C Dillon High School
16U Boys Carolina Legacy 0 Andrew Joseph Baxley 2020 6’0 SF/PF St. Thomas More Academy
16U Boys Carolina Legacy 3 Jordan Byrd 2019 6’7 SF/PF Eastern Alamance High School
16U Boys CEBA 2020 3 Machai Holt 2020 6’0 CG Orange High School
16U Boys Flight 22- 16u Robinson 11 Wesley Case 2020 5’9 G Eastern Wayne
16U Boys Flight 22- 16u Robinson 22 Dawson Smith 2020 6’1 G/F Cleveland
16U Boys Flight 22- 16u Robinson 11 Wesley Case 2020 5’9 G Eastern Wayne
16U Boys Garner Road Bulldogs – Thornton 0 Wy’Kise Allen 2020 G
16U Boys Garner Road Bulldogs – West 10th Grade 21 Carson McCorkle 2021 G Greensboro Day School
16U Boys Garner Road Bulldogs – West 10th Grade 23 Day’ron Sharpe 2020 F South Central High
16U Boys Garner Road Bulldogs – West 10th Grade 22 Mylyjael Poteat 2020 F Clover Garden
16U Boys Garner Road Bulldogs – West 10th Grade 30 Kaleb Scott 2020 F Fuquay Varina High School
16U Boys Garner Road Bulldogs – West 10th Grade 11 AJ Thompson 2020 F Athens Drive
16U Boys Juice All-Stars 1 Kharye Cayne 2020 6’8 F
16U Boys Juice All-Stars 22 Christopher Nobles 2020
16U Boys NC Empire Go Hard 16U 12 Myles Evans 2020 6’10 C Ravenscroft School
16U Boys Nc Hustle 1 Chatton Freeman
16U Boys NC Red Storm 2020 0 Traveous Garner 2020 6’3 SF Northampton Co.
16U Boys NC Red Storm 2020 5 Chance Minott 2020 6’0 PG Kinston High School
16U Boys PC Magic Elite 35 Jhamir Shaw 2020 6’3 G John T Hoggard (Wilmington, NC)
16U Boys TEAM ENC (16U) 25 Jaden Scriven 2020 6’3 PF Fayetteville Christian
16U Boys Team Felton 2020(Fleming) 2 Jake Ledbetter 2020 6’2 G High Point Christian
16U Boys Team Felton 2020(Fleming) 13 Nick McMullen 2020 6’8 F Eastern Guilford High School
16U Boys Team Wall Big East grassroots 16U 3 Creighton Lebo 2020 6’2 PG/SG Greenville Rose
16U Boys Team Wall Gold 15 Chase Forte 2020 6’2 PG Word Of God
16U Boys Team Wall Gold 25 Luc Richard 2020 6’2 SG Ravenscroft
16U Boys Team Wall Gold 3 Jaden Seymour 2020 6’8 W Northside Christian
16U Boys Team Wall Gold 2 Shawn Sims 2020m 6’3 PG Southern Durham
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’ 1 Marcellus Avery Jr 2020 6’8 C Life Christian Academy
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’15 Javon Swinton 2020 6’2 PG North Stafford High School
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’ 3 Ikechie Chantilou 2020 6’2 SG George Wythe High School
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’ 0 Anthony Davis 2020 6’0 SG Norfolk Collegiate Academy
16U Boys TriStars- Team Roper, Sr. 2 Anthony McCoy 2020 6’5 SF/PF Broughton
16U Boys WCBA Elite Blue 2020 Khalil Marshall 2021 5’11 PG Pender
16U Boys WCBA Elite Blue 2020 Tyler Gill 2020 5’11 PG Millbrook
16U Boys WCBA Elite White 12 Henry Richardson 2020 6’2 G Northern Nash

15U Boys Division
Gold Champion: Garner Road Bulldogs-Davis
Runner Up: Team Wall Elite

15U Boys Big Shots Elite NC 2021 2 Will Tyndall 2021 6’3 G East Chapel Hill HS
15U Boys Big Shots Elite SC 2021 13 Lawton Fulford 2021 6’0 SG Myrtle Beach Christian Academy
15U Boys Big Shots Elite SC 2021 11 Ayden Hickman 2021 6’2 F Myrtle Beach High School
15U Boys Eastern Carolina Phenomz Jahmere Miller
15U Boys Eastern Carolina Phenomz M Ortiz
15U Boys NC Empire Go Hard 34 Julius Peacock 2021 6’7 PF Garner High School
15U Boys NC Red Storm 2021 15 Cole Gilbert 2021 6’10 C Ocracoke
15U Boys NC Red Storm 2021 0 Tayvon Suggs 2021 5’11 SG Farmville Central
15U Boys NC Red Storm 2021 1 Nasir Sutton 2021 5’9 G Southeast Raleigh
15U Boys North Carolina Coastal Elite 2021 23 Isaiah Rodriguez 10 5’10 G Swansboro High School
15U Boys North Carolina ICE 23 Treyvon Byrd 2021 6’5 W Riverside High School
15U Boys Team Cobras 3 Kadyn Dawkins 2021 5’5 G Eastern High
15U Boys Team Felton GSO 2021 20 Elijah Davis 2021 6’3 SG/SF Trinity of Durham and Chapel Hill
15U Boys Team Felton GSO 2021 2 Jaden Ellis 2021 5’11 PG Walter Hines Page Senior High School
15U Boys Team QUEST 2021 1 Jason Franklin 2021 5’7 G Orange High School
15U Boys Team QUEST 2021 3 Jamari Mann 2021 6’1 G Granville Central High School
15U Boys Team Wall Big East 2021 23 Gavin Gillikin 2021 5’10 G West Carteret
15U Boys VA Starz 0 Justin Bethel 2021 5’4 PG GWHS
15U Boys VA Starz 4 Robert Carter 2021 5’9 SG RHS

14U Boys Division
Gold Champion: NC Redstorm 2023
Runner Up: Raising Young Men

14U Boys Big Shots Elite NC 2022 11 Brady Dunlap 2022 6’4 G Dillard Drive Middle
14U Boys Big Shots Elite NC 2022 5 Nolan Ford 2022 6’8 C Carroll Middle
14U Boys Big Shots Elite NC 2022 10 Jaydon Young 2022 6’2 G Wayne Christian
14U Boys Big Shots Elite WV Tyler Nickel
14U Boys Carolina Cavaliers 33 Hayden Albo 2022 6’2 C Rollings Middle School Of the Art
14U Boys Carolina Defenders 8 Darius Bobo 2022 5’11 PF/C Mint Hill Middle School
14U Boys Carolina Defenders 11 Dontavius Paige 2022 5’7 SG McClintock Middle School
14U Boys Carolina Defenders 2 Jaden Smith 2022 5’8 SF/PF Mint Hill Middle School
14U Boys Carolina Tritons 23 Jaden Jeffries 2022 5’8 G West Millbrook Middle
14U Boys Carolina Tritons 1 James Marshall 2022 6’0 G/F Montessori Academy
14U Boys CEBA 2022 25 Jaxon Brown 2022 5’8 G Wakefield
14U Boys CEBA 2022 20 Zach Weed 2022 6’4 F Heritage
14U Boys Charlotte Supreme 2022 32 Antonio Perkins 2022 5’11 SG/SF Mt.Holly Middle School
14U Boys Eastern Carolina Phenomz 11 William Brimmer 2022
14U Boys Garner Road 2022 Team Graves 44 Wesley Johnson 2022 6’8 F Martin Middle School
14U Boys Garner Road 2022 Team Graves 6 Mayar Wol 2022 6’2 W Fuquay Varina Middle
14U Boys NC Red Storm 2022 5 Silas Demary Jr. 2022 5’10 G East Millbrook Middle School
14U Boys NC Red Storm 2022 8 Lanice Hedgepeth 2022 5’10 Athlete Ligon Middle School
14U Boys NC Red Storm 2022 21 RaShaun Robinson 2022 6’2 F East Wake Middle School
14U Boys NC Red Storm 2022 14 Jackson Vick 2022 5’11 G/F Southern Nash
14U Boys NC Wildcats 69 Jeremiah Carter 2022 5’5 G Culbreth Middle School
14U Boys Raising Young Men 11 Deontaye Joseph 2022 5’6 SG Hope Middle School
14U Boys Raising Young Men 30 Nicholas Taylor 2022 5’10 SG Farmville Middle School
14U Boys Raising Young Men 3 Moses Tufts 2022 5’8 SF Ayden
14U Boys Triad Hornets 2022 4 Tyler Albright 2022 5’9 SG Kiser Middle School
14U Boys WBC Elite 14U 30 Carter Moses 2022 6’1 F Roland Grise

13U Boys Division
Gold Champion: Garner Road Bulldogs 7th Grade
Runner Up: Erie Elite Bulldogs

13U Boys 434 Allstars 10 Darius Dickerson 2023 5’9 SG Dan River Middle School
13U Boys Carolina Legends 11 Jordan Vick 2023 5’6 G Greenfield School
13U Boys Erie Elite Bulldogs 1 Eli Allen 2023 5’4 G Peterstown Middle School
13U Boys Erie Elite Bulldogs 35 Zyion Cooper 2023 5’11 PF NC
13U Boys Garner Road Bulldogs 7th Grade 3 William Otto 2023 5’0 PG Daniels Middle School
13U Boys Garner Road Bulldogs 7th Grade 1 Cameron Spencer 2023 5’0 PG Wakefield Middle School
13U Boys Garner Road Bulldogs 7th Grade 23 McCallum Wright 2023 5’11 PG Ravenscroft School
13U Boys SC Ballers Elite 10 Brendon Baker 2023 5’9 SF Muller RD
13U Boys VA HAVOC 2023 00 Peter Quaye 2023 6’3 C Binford Middle School
13U Boys Warriors Life Elite 3 Devin Crumble 2023 5’1 G Welcome Middle School
13U Boys Warriors Life Elite 12 Jah Short 2023 5’8 G Farmville Middle School
13U Boys Warriors Life Elite 35 Jamir Wright 2023 5’6 F Hope Middle

12U Boys Division
Gold Champion: TJ Ford-ATL/SOT 2024
Runner Up: Garner Road Bulldogs

12U Boys Raising Young Men 30 Jadakiss Daniels
12U Boys Raising Young Men 25 Brandon Knight
12U Boys Team QUEST 2024 3 Jaelen McKee 2024 5’5 SF Neal Middle School
12U Boys Team QUEST 2024 0 Dashawn Toler 2024 5’5 PF Neal Middle School
12U Boys Team Wall N Smith
12U Boys Team Wall M Cox
12U Boys TJ Ford- ATL/SOT2024 3 Eddie Cooke III 2024 5’6 G
12U Boys TJ Ford- ATL/SOT2024 6 Debron Gatling 2024 5’7 F
12U Boys TJ Ford- ATL/SOT2024 30 Chance Gladden 2024 5’3 G Martin Middle
12U Boys TJ Ford- ATL/SOT2024 34 Colt Langdon 2025 5’8 C Brassfield Elementary

11U Boys Division
Gold Champion: WCBA Blue 2025
Runner Up: WBC Elite 11U

11U Boys Garner Road Bulldogs 6 Brady Williams 2025 4’5 PG Hilltop Elementary
11U Boys Road Build I Erickson
11U Boys WBC Elite J Fannen
11U Boys WBC Elite K Brown
11U Boys WBC Elite H Driver
11U Boys WCBA2025 BLUE 35 Samuel Erwin 2025 N/A G North Raleigh Christina
11U Boys WCBA2025 BLUE 23 Brock Hoggard 2025 N/A G Ravesncroft
11U Boys WCBA2025 BLUE 10 Aiden Smalls 2026 N/A G N/A
11U Boys Wilson Elite 0 Isavius Arrington 2025 5’4 F Benvenue
11U Boys Wilson Elite 3 Kobe Edwards 2026 4’10 G Wells
11U Boys Wilson Elite 13 MJ Williams 2025 4’10 G Hubbard

10U Boys Division
Gold Champion: Garner Road Bulldogs-Myatt 4th Grade
Runner Up: Big East Team Wall

10U Boys Garner Road Bulldogs – Myatt 4th Grade 5 Kingston Beale 2026 NA F Word of God
10U Boys Garner Road Bulldogs – Myatt 4th Grade 8 JADON GREEN 2026 NA G Olive Chapel Elementary
10U Boys Team Wall I Oates
10U Boys Team Wall J Johnson
10U Boys Team Wall Big East N McNair
10U Boys Team Wall Big East A Banks
10U Boys Triangle Flight-4th Grade 5 Campbell Meador 2026 50 SG, PG Holly Springs Elementary
10U Boys WCBA 2026 White 4 Hudson Fitzgerald 2026 59 G The Raleigh School
10U Boys WCBA 2026 White 14 Marcus Green 2026 62 F Adams Elementary

9U Boys Division
Gold Champion: Garner Road Bulldogs
Runner Up: 434 Allstars

9U Boys 434 Allstars 13 Josiah Saunders 2027 4”6 SF Southside Elementary school
9U Boys 434 Allstars 15 Trevor Thomas 2027 4”7 PF Kentuck Elementary school
9U Boys Team Exposure 30 Peyton Blanks 2025 4’9 SG/SF Fuller Elementary

Follow @BigShotsNation on Twitter