Big Shots Charlotte Memorial All-Stars/Recap

17U Boys

Gold Champion: Charlotte Dragons

Runner Up: Team Synergy 2020

17U Boys WV TITANS SELECT 44 Danny Bickey 5’10 SG 2019 Woodrow Wilson High School
17U Boys WV TITANS SELECT 0 Andrew Work 6’3 F 2019 Oak Hill High School
17U Boys Carolina Clippers – Pauldin 17U 2 Narique Smith 6’0 SG 2019 Rocky River High School
17U Boys Charlotte Clippers 1 Justin Morton 5’10 G 2020 Sun Valley High
17U Boys Team FLY 2019 5 Cameron Gill 6’2 G 2019 Salisbury High
17U Boys Team FLY 2019 6 Oshaun Robinson 6’3 G/F 2018 Salisbury High
17U Boys Team Major Select 2 Tyson Singleton
17U Boys Richmond Squires 17 4 D’monte Brown
17U Boys Team Felton 2020(Fleming) 3 Silas Mason 6’7 G 2020 Ben L Smith High School
17U Boys Team Felton 2020(Fleming) 10 Ja’Dun Michael 6’6 G/F 2021 The Burlington School
17U Boys Team Synergy2020 30 Demar Anderson 6’2 W 2020 North Meck
17U Boys Team Synergy2020 21 Davidson Hubbard 6’5 W 2020 Ardrey Kell
17U Boys Team Synergy2020 12 James Simples 6’3 G/F 2020 Hough
17U Boys Team Synergy2020 5 Seth Smith 6’1 G 2020 Victory Christian
17U Boys Charlotte Dragons 2019 21 Seth Bennett 6’3 G 2019 Charlotte Christian
17U Boys Charlotte Dragons 2019 1 Ashton Parker 6’5 F 2019 Northwestern York
17U Boys Charlotte Dragons 2019 3 Efosa U-Edosomwan 6’2 G 2019 Charlotte Christian

16U Boys

Gold Champion: Team Wall Big East Grassroots

Runner Up: Carolina Wolves

16U Boys 910 VENGEANCE 20 Malachi Borders 5’10 PG 2020 Lejeune High School
16U Boys 910 VENGEANCE 33 Quincy Martin 6’6 C 2020 Northside High School
16U Boys 910 VENGEANCE 2 Karree Smith 6’3 SG 2020 Lejeune High School
16U Boys Carolina Wolves 15 Javon Benson 6’8 F/C 2020 Ridgeview High
16U Boys Carolina Wolves 11 Jahnarius Snell 6’5 SG 2020 Orangeburg
16U Boys DTA Elite 1 Omarion Bodick 6’5 F 2021 Independence High School
16U Boys Low Country Elite 35 Hakeem Meggett 6’3 PF 2020 Berkeley High
16U Boys Low Country Elite 11 David Washington III 6’2 SG 2021 Goose Creek High
16U Boys Squires Richmond 16U 12 Antwone Blackwell 6’7 PF 2020 Hopewell High school
16U Boys Team Wall Big East grassroots 16U 6 Jay Hickman 6’2 PG/SG 2020 Terry Sanford
16U Boys Team Wall Big East grassroots 16U 3 Creighton Lebo 6’2 CG 2020 Greenville Rose
16U Boys Attack 2022-2021 Fisher-Davis 1 Jacob Fisher-Davis G 2022 Mint Hill Middle

14U Boys

Gold Champion: Team Charlotte

Runner Up: Upward Stars York County

14U Boys Carolina Cavaliers 22 Darius Singletary 6’1 F 2022 Jerry Tucker Middle School
14U Boys Team Loaded NC Red 14 Joe McDonough 6’2 G/F 2022 Providence Day School
14U Boys Upward Stars York County 34 Ashton Latta
14U Boys Upward Stars York County 33 Quan Peterson
14U Boys 1_Carolina 9 Jimeion Brown
14U Boys 1_Carolina 5 Ladarian McCree
14U Boys Attack 2022 Doughton 12 AJ Cook G 2022 Weddington Middle
14U Boys Attack 2022 Doughton 40 Cade Tyson G 2022 Piedmont Middle
14U Boys Charlotte Guards 7 Rhasheed Davis 5’11 PG 2023 Albermarle Rd Middle
14U Boys Charlotte Guards 0 Jabir Jefferson 5’9 SG 2023 Home School Education
14U Boys Team Charlotte 2022 2 Jordan Crawford 5’8 SG 2022 Peidmont IB
14U Boys Team Charlotte 2022 3 Marcus Farley 6’0′ SF 2022 Francis Bradley Middle School
14U Boys Team Wall Big East Male 8 Jaylen Applewhite
14U Boys Team Wall Big East Male 7 Albert Brown
14U Boys Team Wall Big East Male 9 Tequarius Butler
14U Boys Team CP3 13 32 Marcus Brown

13U Boys

Gold Champion: Attack 2023 Haygood

Runner Up: Big Shots Elite SC 2023

13U Boys Carolina Dynasty ‘Bandits’ 2 Troy Scarborough 5’9 G 2023 Southwest Guilford Middle School
13U Boys Attack 2023 Haygood 17 Pete Bombardier G 2023 Weddington Middle
13U Boys Attack 2023 Haygood 35 Elijah Clark G 2023 Weddington Middle
13U Boys Big Shots Elite SC 2023 9 Amarian Charles 5’3  2023
13U Boys Big Shots Elite SC 2023 32 Noah Cutler 4’8 G 2023 Christian Academy of Myrtle Beach
13U Boys Team Wall Big East Grassroots 2023 Ethan Brock 5’7 F 2023 Norwayne Middle School

12U Boys

Gold Champion: Big Shots Elite NC 2024

Runner Up: Attack 2024 Cook

12U Boys Attack 2024 Cook 5 Matthew Gaskins F 2024
12U Boys Attack 2024 Cook 27 Nicholas Hailey F 2024 Mint Hill Middle
12U Boys Big Shots Elite NC 2024 Eli Ellis G 2025 Relentless Academy
12U Boys Low Country Elite 5 Rashad Simmons 5’0 PG 2024 Jerry Zucker Middle
12U Boys Low Country Elite 12 Daniel Watkins 5’0 C 2024 Charleston Developmental Academy
12U Boys Team Wall Big East 10 Zavion Oates
12U Boys Team Wall Big East 1 Nyquan Smith

11U Boys

Gold Champion: Big Shots Elite NC 2025

Runner Up: Attack 2025 Buzzard

11U Boys Attack 2025 Buzzard 2 Jordon Buzzard F 2025 Bain Elementary
11U Boys Attack 2025 Buzzard 13 Brady Dunn G 2025 Marvin Elementary
11U Boys Attack 2025 Buzzard 35 Chandler Little C 2025 Bain Elementary
11U Boys Attack 2025 Buzzard Male 56 Mason Zepp F 2025 Weddington Elementary
11U Boys Team Wall Big East 11 10 Ricky Ellio
11U Boys Team Wall Big East 11 9 Rahkeem Faison
11U Boys Team Wall Big East 11 20 Quaran Hall
11U Boys Team Wall Big East 11 4 Zavion Burden
11u Boys Big Shots Elite NC 2025 Isaac Ellis G 2026

 

Follow Big Shots @BigShotsNation on Twitter and IG

Follow Stephen Rodgers @BigShotsSteve33 on Twitter