All-Stars/Recap: Big Shots Richmond with Team Loaded

17U Boys

Gold Champion: Team Loaded VA Blackwell 17U

Runner Up: Team Loaded VA McFarland 16U

17U Boys Higher Level Sports Elite 0 Charles Faulconer 2019
17U Boys Higher Level Sports Premier 22 Cam Timmons 2019 6’9 C Higherland
17U Boys HoopWave Elite 1 Delshawn Jackson Jr. 2018 6’0 CG PrinceTech
17U Boys Metroball DC 17u 4 Delrico Simms 2018 6’0 SG National Collegiate Preparatory
17U Boys Metroball VA 17u 11 Khalid Gates 2018 6’5 PG Washington Academy High School
17U Boys Team Cobras 21 Ahmad Jeffries 2019 6’4 G woodstock Academy
17U Boys Team Loaded 757 Claiborne 17U 3 AJ Epps 2019 6’0 PG Bishop Sullivan HS
17U Boys Team Loaded 757 Claiborne 17U 2 Ashley James 2019 6’4 SG Green Run HS
17U Boys Team Loaded 757 Claiborne 17U 6 Dajour Rucker 2019 6’7 PF Cape Henry HS
17U Boys Team Loaded CVA Watson 17U 5 Isaiah Graves 2019 Liberty High
17U Boys Team Loaded VA Blackwell 17U 10 Michael Christmas
17U Boys Team Loaded VA Blackwell 17U 6 Henry Coleman
17U Boys Team Loaded VA Blackwell 17U 2 Earl Timberlake
17U Boys Team Loaded VA Blackwell 17U 7 Mark Williams
17U Boys Team Loaded VA Blackwell 17U 11 Julien Wooden
17U Boys Team Loaded VA McFarland 16U 5 Elvin Edmonds 2021
17U Boys Team Loaded VA McFarland 16U 8 Brayon Freeman 2020
17U Boys Team Loaded VA McFarland 16U 11 Tyrese Jenkins 2020
17U Boys WCBA Elite Blue 2019 5 Phillip Burwell 2019 6’1 CG Millbrook
17U Boys WCBA Elite Blue 2019 4 Marcus Metcalf 2019 6’1 CG Wayne Country Day
17U Boys WCBA Elite White 34 Jaren Ellerbe 2018 6’4 SG Garner

16U Boys

Gold Champion: The Dream VA Big Shots Elite “Dip”

Runner Up: Team Loaded 757 Bridgeforth 16U

16U Boys Next Level Ballers 23 Antoine Carter 2020 6’6 F
16U Boys Team Loaded 757 Manley 16U 8  Battle 2020
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’ 1 Marcellus Avery Jr 2020 6’8 SF Life Christian Academy
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’ 22 Dominique Finney 2020 6’5 SG Life Christian Academy
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’ 15 Javon Swinton 2020 6’2 PG North Stafford High School
16U Boys THE Dream VA Big Shots Elite ‘Dip’ 30 Logan Washington 2020 6’7 C Life Christian
16U Boys Court Authority 23 Harrison Wood 2022 5’11 PG St Christopher’s
16U Boys DMV Warriors 10 Aaron Cavezza 2020 6’4 PF Potomac Falls
16U Boys DMV Warriors 0 Isaiah Daniel 2020 5’11 PG Westfield
16U Boys Metroball DC 16u 2 Domonic Harvey 2019 6’4 SF Ballou Highschool
16U Boys Team Loaded 757 Manley 16U 11  Roberts 2020
16U Boys WCBA Elite Blue 2 Tyler Gill 2020 5’11 PG Millbrook High School
16U Boys WCBA Elite Blue 23 Khalil Marshall 2021 5’11 PG Pender High School
16U Boys Team Loaded CVA 16U 33 R Bohrnsteds
16U Boys The Dream VA Big Shots Elite ‘OKelly’ 32 Kenderick Robinson 2020 6’2 SG Fredericksburg Christian School

15U Boys

Gold Champion: Team Loaded VA Gore 15U

Runner Up: Team Cobras

15U Boys Academy Prep Hawks 30 Elijah White 2022
15U Boys Team FLY Teal 2021 23 Nick Colson 2021 6’2 G/F Ledford High School
15U Boys Team Loaded VA Gore 15U 22 Lamonta Ellis 2021 6’4 W
15U Boys Team Loaded VA Gore 15U 23 Michael Gray 2021 6’0 SG
15U Boys Team Loaded VA Gore 15U 0 Jason Nelson 2021
15U Boys Team Loaded VA Gore 15U 35 Efton Reid 2021 7’0 C
15U Boys Team Loaded VA Gore 15U 33 Roosevelt Wheeler 2021 7’0 C
15U Boys HoopX 15 1 Trey Gillerwater
15U Boys Western Branch Jaguars 35 BJ
15U Boys VA SELECT 15U 11 Carlton Jacobs 2021 5’5 CG Massaponax
15U Boys Hill City Crash 15U – Powered by Big Shots 12 Jadon Walker 2021 5’10 G New Covenant Christian School
15U Boys Team Cobras 3 Kadyn Dawkins 2021 5’5 G Eastern High
15U Boys Team Cobras 5 Keith Mcduffie Jr. 2021 6’0 G High Point Central
15U Boys Team FLY Teal 2021 2 Xzavier Davis 2021 5’7 G/F North Rowan High
15U Boys Team Loaded VA Gore 15U 1 AJ Williams 2021
15U Boys Trained2Go 2021 20 Zachary McCown 2022 5′ 11 SG Short Pump Middle
15U Boys WCBA 2021 Blue 22 Harper Strickland 2021 6’5 G/F Wakefield High
15U Boys WCBA 2021 White 9 Max Campbell 9 6’0 F Green Hope HS
15U Boys WCBA 2021 White 6 Andrew Rogers 9 6’2 F Wakefield HS
15U Boys NC Empire Go Hard 2 Leonardo Antxane 2021 5’11 G Enloe High School

14U Boys

Gold Champion: Team Hornets

Runner Up: Spectrum Elite 2022 Powered by Big Shots

14U Boys Raising Young Men 11 Deontaye Joseph 2022 5’6 SG Hope Middle
14U Boys Raising Young Men 30 Nicholas Taylor 2022 5’10 SG Farmville Middle
14U Boys RockIt Sports 22 Curtis Blair 2022 6’2 G Steward School
14U Boys RockIt Sports 4 Nikkos Kovanes 2022 5’7 G St. Christophers School
14U Boys Ambition Gold 3 Hudson Stokes 2022 6’2 W Cedar Bluff
14U Boys Raising Young Men 5 Derrick Cox 2022 5’10 PF Farmville
14U Boys Spectrum Elite 2022 Powered By Big Shots 5 Ethan Millirons 2022 5’11 PG Auburn
14U Boys Team Hornets 4 Dario Webb 2021 5’5 PG Eastside High
14U Boys WV Wildcats Select 22 Chandler Schmidt 2022 5’10 SG St Jospeh
14U Boys Higher Level 35 Michael Cooper
14U Boys Spectrum Elite 2022 Powered By Big Shots 1 Ayrion Journiette 2022 6’1 SF Northside

13U Boys

Gold Champion: WV Wildcats Select

Runner Up: VA Havoc 2023

13U Boys Twin Hoops Elite 23 Jordan Hearing
13U Boys Twin Hoops Elite 8 Nyzaiah Miheimer
13U Boys Hanover Havoc 32 Connor Eakle 2023 5’5 G Chickahominy Middle
13U Boys Team Loaded CVA 7th Grade Hunt 15 Stuart Hunt 2023
13U Boys Virginia All-Stars 2023 35 Elijah Mitchell 2023 5’8 SF Woodrow WIlson
13U Boys Virginia All-Stars 2023 13 Jayden Smith 2023 5’11 SF Northside
13U Boys Virginia All-Stars 2023 23 Sidney Webb 2023 5’7 G Northside

12U/11U Boys

Gold Champion: Raising Young Men

Runner Up: NRV Eagles

12U/11U Boys Raising Young Men 30 Jadakiss Daniels
12U/11U Boys Raising Young Men 25 Brandon Knight
12U/11U Boys Team Loaded 5th Grade Wells 0 Amonte Farrar 2025
12U/11U Boys Team Loaded 6th Grade Sedlar 2 Donovan Elliott 2024
12U/11U Boys Team Loaded 6th Grade Sedlar 11 Lawson Sweeney 2024
12U/11U Boys Union Hawks powered by Big Shots 4 Jerman Johnson 2023 5’3 G Mary Potter Middle
12U/11U Boys Union Hawks powered by Big Shots 1 Jared Reed 2023 5’2 G Butner-Stem Middle
12U/11U Boys Union Hawks powered by Big Shots 19 Craig Williams 2023 6’0 C Mary Potter Middle

10U/9U Boys

Gold Champion: Team Loaded 4th Grade Bolton

Runner Up: Team Prince William

10U/9U Boys Team Loaded 4th Grade Bolton 7 Antionie Perry 2026
10U/9U Boys Team Prince William 5 Washington Tyson 2028 4’0 F River Oaks
10U/9U Boys Team Prince William 0 Tye Wanzer 2028 4’0 G Rockledge
10U/9U Boys Hampton Hoyas 23 Tabren Hawkins
10U/9U Boys Hampton Hoyas 1 Nasir Jenkins
10U/9U Boys Team Prince William 10 Xavian Green 2027 4’0 G Christ Chapel
10U/9U Boys Team Prince William 4 Marshall Scarborough IV 2028 4’0 PG Rosa Parks

 

Follow Big Shots @BigShotsNation on Twitter and IG