Big Shots Charlotte with Paul Biancardi All-Stars/Recap

17U Orange Boys

Gold Champion: B-Maze Elite 17U

Runner Up: Team Winston 17U

B. Maze Elite 17u 11 Jaden Springer 2020 6’4 G Rocky River High School
B. Maze Elite 17u 14 Zac Ervin 2019 6’5 SG Gate City High School
Dallas Seawolves Greg Brown III 2020 6’8 W Vandegrift
TMP 17U 20 Josiah James 2019 6’6 PG Porter Gaud
Dallas Seawolves 17U 13 Jordan Turner 2019 6’7 SG Sunrise Christian

B. Maze Elite 17u 0 Jacques Glover 2019 5’11 G Bearden High School
B. Maze Elite 17u 22 Drew Pember 2019 6’9 F Bearden High School
Big Shots Elite WV 2019 Jalen Bridges 2019 6’7 W Fairmont Sr
TMP 17U 21 Ishan White 2019 6’7 F Berkeley
Team Winston 17U 11 Zackary Austin 2019 6’7 SF Winston Salem Prep

TMP 17U Trae Hannibal 2019 6’2 PG Hartsville
B. Maze Elite 17U Brandon Stone 2019 6’11 F Christ School
RDC Lakers 17U 5 Jayvis Harvey 2019 6’4 SG Southern- Durham, NC
Team Winston 17U 1 Quinton Morton 2019 5’11 PG Radford High School
Big Shots Elite NC 2019 4 Drew Greene 2019 6’3 PG Wesleyan Christian Academy

Other Standouts

Team Forrest 4 Trevon Reddish 2019 6’4 PG Eagles Landing Christian Academy
TMP 17U 14 Trevur Smalls 2019 6’5 W Berkeley
Team Winston 17U 4 Miles Jones 2019 6’7 PF Radford High School
WCBA Elite White 25 Denzel Jacobson 2018 6’1 SG Apex
WCBA Elite Blue 2019 6 Elijah Shabazz 2019 6’5 G/F Wakefield

 

17U Blue Boys

Gold Champion: D’Ville Dreamz 17U

Runner Up: Rocky Mount Mavericks

Playmaker Academy Pumas 23 Brandon Murray 2020 6’4 G North Salem H.S. / Northwest H.S.
Playmaker Academy Pumas 32 Kendrick Tchoua 2020 6’6 F/C North Salem High School
Defenders Elite 14 Isaiah Abbott 2018 5’11 Guard Abbott Christian Academy
Carolina Defenders Stanly County 5 King Medley 2018 6’1 G Albemarle High School
Middle Georgia Bucks 7 Jerquez Miller

 

Rocky Mount Mavericks 0 Javeon Jones 2018 6’1 CG Rocky Mount
Carolina Defenders Stanly County 23 Manaurian Hall 2020 5’11 G Albemarle High School
D’Ville Dreamz 17 30 Tedric James
D’Ville Dreamz 17 3 Mikai Valentine
Palmetto Elite 4 Brandon Miller 2018 6’0 PG Combine Academy

 

Carolina Defenders Stanly County 0 Cameron Lee 2018 6’5 G North Stanly
NC Heat 3 Jacari Outlaw 2020 6’4 CG Greenfield School
Tristars-Team Roper, Jr. 10 Dominique Johnson 2018 6’3 SG Rolesville
Tristars-Team Roper, Jr. 32 Jacob Murray 2019 6’1 G/F Fellowship Baptist Academy
Guilford Hawk Elite Jeremiah Malone 2020 G Northeast Guilford

 

16U Orange Boys

Gold Champion: B-Maze Elite 16U

Runner Up: Big Shots Elite GA 2020

Team Synergy2020 30 Demar Anderson 2020 6’2 W North Meck
Big Shots Elite Georgia 2020 5 Brandon Stroud 2020 6’5 SG East Coweta HS
B. Maze Elite 17U 10 Darlinstone Dubar 2019 6’5 F Rocky River
B. Maze Elite 16U 0 Joseph Anderson 2020 6’0 G Maryville High School
Threat 220 Blue Gold Kaden Metheny 2020 5’9 PG
Team Charlotte 16 1 AJ Smith

 

Big Shots Elite Georgia 2020 24 Chris Youngblood 2020 6’3 SF East Coweta HS
B. Maze Elite 16U 2 Emory Lanier 2020 6’3 G The Webb School of Knoxville
B. Maze Elite 16U 3 Norance Berry 2020 6’4 G The Christ School
Team Wall Big East Grassroots 16U 3 Creighton Lebo 10 6’2 CG Greenville Rose
Blue Gold Threat 220 23 John Ross Mazza 2020 6’1 SG Bridgeport High School
Team Charlotte 16 11 Jordan Wildy
B. Maze Elite 16U 4 Jaden Bradley 2022 6’2 G Cannon School
Carolina Flight 16 Luke Stankavage 2020 6’2 G Adrey Kell
B. Maze Elite 17U 23 Akeem Odusipe 2020 6’9 F/C Knoxville Catholic High School

Team Charlotte 16 2 Elijah Love
Team Synergy2020 12 James Simples 2020 6’3 W Hough
Fort Mill Knicks 16 4 Ben Burnham
Fort Mill Knicks 16 23 Mason Grigg
Big Shots Elite NC 2020 30 Nick Farrar 2020 6’7 F Apex Friendship

Other Standouts

B. Maze Elite 16U 11 Brandon Huntley-Hatfield 2021 6’8 F/C Clarksville Academy
Big Shots Elite Georgia 2020 15 Kirshon Thrash 2020 6’3 SF Mundy Mill HS
Team Synergy2020 5 Seth Smith 2020 6’1 G Victory Christian
Big Shots Elite NC 2020 5 Jason Reid 2020 6’0 PG Cardinal Gibbons
Threat 220 Blue Gold 2020 11 KJ McClurg 2020 6’2 G Morgantown (WV)
Carolina Flight 16 Callin Randolph 2020 5’11 PG Mountain Heritage
WCBA Elite Blue 3 David Butners 2020 5’10 PG Panther Creek High School
WCBA Elite Blue 2 Tyler Gill 2020 5’11 PG Millbrook High School
WCBA Elite Blue 23 Khalil Marshall 2021 5’11 PG Pender High School

 

16U Blue Boys

Gold Champion: DTA Elite

Runner Up: Team Phoenix Brown

DTA Elite 2 Anthony Allen 2020 5’11 G Independence High School
Team Phoenix Purple 3 Demetrius Washington
Mint Hill Lakers 4 Maurice Brown 2020 6’0 G Phillip O’Berry
Carolina Crossovers 20 Torian Regis 2020 6’4 SF Riverside High School
NC Heat 3 Jacari Outlaw

 

WCBA Elite White 4 Kyler Bowden 2020 5’11 G Heritage
WCBA Elite White 13 Alex Nunnally 2020 6’2 G Cary Academy
Team Phoenix Brown 15 Elan Muniz 2020 6’3 SG West Stokes
Mint Hill Lakers 4 Maurice Brown 2020 6’0 G Phillip O’Berry
Mint Hill Lakers 1 Darius Best 2020 6’1 G Phillip O’Berry

 

WCBA Elite White 33 Alvin Campbell 2020 6’4 F Heritage
TriStars- Team Roper, Sr. 32 Michael Davison 2020 5’11 CG Davisson Academy
GA Magic 23 Darious Walker 2020 6’0 G Hancock Central
GA Magic 12 Treyvion Crayton 2020 5’8 PG Hancock Central
Team Phoenix Purple 11 Jaquay McMillian
Fayetteville Spurs 5 Langston Davis 2020 6’4 G/F Jack Britt High School

15U Boys

Gold Champion: Team Charlotte 15U

Runner Up: Big Shots Elite SC 2021

RDC Lakers 2021 0 Mustapha Shah 2021 6’0 G/F Hillside- Durham
Charlotte Dragons 2021 35 Cameron Gates 2021 5’10 G North Meck
Team Wall Big East 2021 9 Gavin Gillikin 2021 5’10 G West Carteret
Team FLY Teal 2021 2 Xzavier Davis 2021 5’7 G/F North Rowan High
Palmetto City Hurricanes 23 AJ Thompson 2021 5’9 PG York Prep HS

 

Team Charlotte 15U 0 Jalen Hinton 2021 5’9 G Concord First Assembly
Team Charlotte 15U 5 Jordan McPhatter 2021 5’11 G Butler
Attack 2022-2021 Fisher-Davis 55 Will Heyward 2021 G Cuthbertson High
Big Shots Elite SC 2021 11 Ayden Hickman 2021 6’2 F Myrtle Beach High School Myrtle Beach High School
Big Shots Elite SC 2021 3 Kyle Watkins 2021 6’0 PG Carolina Forest High School

 

Team Forrest 35 Ryan Mutombo 2021 6’9 PF Lovett High
Team Winston 15U 9 Scott Walker
TMP 15U 15 Bailey Wiseman 2021 6’0 G James Island
Big Shots Elite WV 15U 7 Cole Villers 2022 6’ Shooting guard Ashland
Big Shots Elite WV 15U 6 JJ Truitt 2021 6’3 SF Wheelersburg

Other Standouts

Big Shots Elite WV 15U Isaac McKneely
Team FLY Teal 2021 23 Nick Colson 2021 6’2 G/F Ledford High School
TMP 15U 22 Mason Grant 2021 6’3 W Fort Dorchester
Davie Fastbreak 15 Parker Nelson 2021 6’0 F West Forsyth High
Charlotte Dragons 2021 35 Cameron Gates 2021 5’10 G North Meck

14U Boys

Gold Champion: B-Maze Elite 8th Grade UAA

Runner Up: Raising Young Men

B. Maze Elite 8th grade UAA 3 Brian Edwards, Jr. 2022
B. Maze Elite 8th grade UAA 10 Presley Patterson 2022
Raising Young Men 30 Nicholas Taylor 2022 5’10 SG Farmville Middle
Attack 2022 Doughton 40 Cade Tyson 2022 G Piedmont Middle
Showtime Hoops 2022 (NC) 2 Derek Bradley 2022 5’10 SG Mount Holly Middle School

Carolina Cavaliers 3 Jaleel Johnson 2022 5’6 G Sangaree Middle School
Carolina Defenders 2 Jaden Smith 2022 5’8 SF/PF Mint Hill Middle School
Carolina Cavaliers 22 Darius Singletary 2022 6’1 F Jerry Tucker Middle School
B. Maze Elite 8th grade UAA 23 Ryan Neal 2022
B. Maze Elite 8th grade UAA 45 Handje Tamba 2022

Big Shots Elite SC Red 2022 20 Ra’shean Cason 2022 6’3 C Kingstree Middle
Raising Young Men 5 Derrick Cox 2022 5’10 PF Farmville
Big Shots Elite NC 2022 11 Brady Dunlap 2022 6’4 G Dillard Drive Middle
Big Shots Elite NC 2022 5 Nolan Ford 2022 6’8 C Carroll Middle
Big Shots Elite NC 2022 10 Jaydon Young 2022 6’2 G Wayne Christian

ESBA Elite 2 Dwayne Richardson 2022 5’9 PG Beckley Stratton
TSB 8th Red 21 Tamaurey
Team Wall Big East 8 Jaylen Applewhite

13U Boys

Gold Champion: Sonic Nation University 13U

Runner Up: B-Maze Elite 7th Grade

Concord Comets 24 Cole Callaway 2023 5’9 SG Davidson Day School
Attack 2023 Haygood 42 Berni Tah 2023 F Weddington Middle
Warriors Life Elite 3 Devin Crumble 2023 5’1 G Welcome Middle
LowCounty Storm Watch 25 Patrick Greene 2023
Sonic Nation University 9 Jayden Maddox 2023

Warriors Life Elite 5 Khamarin Jenkins 2023 5’5 G A.G. Cox
Team Wall Big East Grassroots 2023 0 Jlyon Council 2023 5’8 F Grantham Middle School
Attack 2023 Haygood 42 Berni Tah 2023 F Weddington Middle
LowCountry Storm Watch 55 Riley Allenspach
LowCountry Storm Watch Male Patrick Greene

TSB 7th Blue 15 Adron
Sonic Nation University 13 33 Jamison Graves
Sonic Nation University 13 9 Jayden Maddox
Warriors Life Elite 12 Jah Short 2023 5’8 G Farmville Middle

 

12U Boys

Gold Champion: Big Shots NC 2024

Runner Up: Big Shots Elite WV Chaos 2024

Attack 2024 Cook 57 Dylan Deluca 2024 C Piedmont AE
Attack 2024 Cook 7 Grant Hamilton 2024 G Weddington Middle
Team Wall Big East 7 Jahari Hardy
Savannah Unified 33 Caleb Jones 2025 G Calvary Day
Big Shots Elite WV Chaos 5 Sha’ron 2024
Big Shots Elite NC 2025 Austin Scwhartz 2024 G

 

11U Boys

Gold Champion: Big Shots Elite NC 2025

Runner Up: Attack 2025 Buzzard

Attack 2025 Buzzard 2 Jordon Buzzard 2025 F Bain Elementary
Attack 2025 Buzzard 56 Mason Zepp 2025 F Weddington Elementary
Attack 2025 Buzzard 35 Chandler Little 2025 C Bain Elementary
Attack 2025 Buzzard 62 DeAngelo Walker 2025 G Stallings Elementary
Team Wall Big East 10 9 Nehemia
Big Shots Elite NC 2025 Eli Ellis 2025 G
Big Shots Elite NC 2025 Austin Scwhartz 2025 G

Follow Big Shots @BigShotsNation on Twitter and IG

Follow Stephen Rodgers @BigShotsSteve33 on Twitter